teatr“Moralność  pani Dulskiej ‘’ G. Zapolskiej  to jedno z tych dzieł literatury polskiej, które mimo upływu lat nie straciło  na swojej aktualności i ponadczasowości.  Twórcy teatru sięgają po tragifarsę  Zapolskiej, aby  skłonić widzów do zadumania się nad niezmiennością ludzkiej natury, w której często górę biorą  niezbyt szlachetne cechy i pobudki .

W spektaklu opolskiego Teatru im . J. Kochanowskiego, który mieli ostatnio okazję obejrzeć  uczniowie naszej szkoły, widzieliśmy ‘’wiecznie żywą panią Dulską ‘’ z całym jej zakłamaniem, życiem na pokaz i kołtunerią.  Jak zauważyli uczniowie, przyjemność oglądania spektaklu płynęła ze świetnej gry aktorskiej, dynamicznej akcji i uwspółcześnionych  detali .

‘’Nie wszystko zakończyło się po opuszczeniu  kurtyny ‘’ -  na lekcjach języka polskiego  wróciliśmy do obejrzanego spektaklu i jego żywej wymowy, bo jak mówią mądre słowa piosenki  Z. Wodeckiego – ‘’Teatr  uczy nas żyć, życie nas uczy udawać … ‘’

                                                                     

                                                                                                      Ewa Lenart

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony