paczka dla weteranaPo raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami dołączyli do akcji "Rodacy – Bohaterom". Jest to projekt stworzony w 2010 roku, który rozpoczynał się od zbiórki darów na święta. Zbiórka była przeprowadzana pod hasłem "Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach". Obecnie to przedsięwzięcie obejmujące znacznie większy obszar działania (więcej informacji na stronie rodacybohaterom.pl).

            Młodzież przygotowała paczki dla polskich kombatantów mieszkających na Kresach Wschodnich wg. wyznaczonej listy artykułów. Do każdej paczki została dołączona kartka ze świątecznymi życzeniami.

            Zebrane rzeczy zostały odebrane ze szkoły w piątek 20 grudnia przez Zawadczańską Drużynę Harcerzy, która również uczestniczy w akcji. Za ich pośrednictwem dary zostaną odpowiednio posegregowane, a nastepnie przetransportowane do domów kombatantów mieszkających na Litwie, Łotwie, Białorusi i Ukrainie.

            Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki bardzo dziękuję i życzę zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

A.S.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony