Rocznik 2021 idzie na MAJSTRA w zawadczańskim baloniarstwie maturalnym!

Piąty tegoroczny balon… Ho, ho, ho, ho… 5 na 27, czyli 18 procent balonów znalezionych! Czy taki szczęśliwy rocznik był kiedyś…? Może był, a może i nie był…  Nie wiemy, a liczenia za dużo. Balon Mateusza leciał z kolegą, balonem T02, tym co to w inkubatorze polskiego arianizmu wylądował (w Seceminie!). Szybciej jednak zabrakło mu pary (znaczy się - helu) i przymusowo wylądował w Koniecpolu. A to zaraz koło Secemina jest, chociaż województwo jeszcze śląskie (tyle, że to tak w istocie jest  historyczna Małopolska...). Balon T09 przeleciał lekko ponad 87 kilometrów w linii prostej.

Koniecpol to gniazdo sławnego rodu Koniecpolskich, z których najsłynniejszy to oczywiście hetman wielki koronny Stanisław Koniecpolski – uczestnik nieszczęsnej bitwy pod Cecorą i świadek śmierci Stanisława Żółkiewskiego (1620). Reformator polskiej armii, z którą szczęśliwie walczył z samym Gustawem Adolfem szwedzkim (jako bodaj jedyny dowódca pokonał lwa północy w bitwie w otwartym polu – Trzciana 1629). Hetman Koniecpolski zostawił w Koniecpolu piękny kościół parafialny i rodowy pałacyk. Można do dziś oglądać!

Popatrz zatem świecie, w jakie to przesławne miejsca nasze lecą balony! Balon Mateusza znalazła też tegoroczna maturzystka. Niestety nie podała imienia. Ale jej mail zaczyna się na awozniak8. I tak napisała awozniak8:

Witam!

Balon T09 Mateusz spadł w miejscowości Koniecpol (woj.śląskie). Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Również tegoroczna maturzystka :)

Awozniak8! Mateusz jest przeszczęśliwy. To dobra wróżba – maturzysta maturzyście życzy wszelkiego na maturze dobrego. Cała szkoła nasza przyłącza się do tego chóru i życzy Tobie – awozniak8, również powodzenia.

Strona baloników maturalnych

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony