foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem

luty2024Wracamy po krótkiej przerwie spowodowanej feriami i proponujemy Wam nowy numer szkolnej gazetki. Choć zaczął się już drugi semestr wracamy jeszcze do wydarzeń szkolnych z przełomu grudnia i stycznia. Proponujemy Wam również artykuły dotyczące zbliżających się wydarzeń – takich jak Nowy Rok w Chinach, czy obchody święta zakochanych w różnych krajach świata. Większość artykułów w tym numerze poświęcamy jednak Internetowi. Ustanowiony w 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku obchodzi swoje święto. To już od dwudziestu lat, początkowo w Europie, a dziś w wielu krajach świata, podejmuje się szereg działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamiania rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu. W Polsce obchody DBI w formie realizowanych lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024. Chcemy dołączyć do tych działań publikując artykuły dotyczące zarówno złego, jak i dobrego oblicza Internetu. Poczytajcie więc o historii Internetu, internetowych przestępstwach, uzależnieniach od Internetu, ale też o tym jakie strony internetowe mogą Wam pomóc w nauce, jak Internet wpływa na nasze życie i jakie są jego zalety. Janusz Leon Wiśniewski - pisarz, a zarazem naukowiec (również doktor informatyki!), w jednej ze swoich książek zawarł taką myśl: „Bo w internecie najważniejsze są słowa i wyobraźnia”. Pamiętajcie o tym korzystając z zasobów sieci.   

Redakcja

Pobierz

 

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony