foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem

drzewo2Nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie po raz 16  zaprosił sympatyków lasu, uczniów, nauczycieli, przedstawicieli władz samorządowych na spotkanie z okazji Święta Drzewa. Na terenie Letniej Leśnej Izby  Edukacyjno- Turystycznej w leśnictwie Dębie przybyli goście wysłuchali prelekcji na temat znaczenia drzew w środowisku. Zasadzili kilkanaście drzew w Leśnym Parku im. Zasłużonych Leśników Nadleśnictwa Zawadzkie. Podziwiali statuetki „Czarodziejskich drzew”, które zostały nadane przez Klub Gaja za osiągnięcia w realizacji programu w 2015 i 2017 roku. W czasie rozmów przy ognisku leśnicy dzielili się opowieściami o lesie. Przy pięknej pogodzie, wśród lasów naszego nadleśnictwa czas upływał bardzo szybko.  Uzmysłowił wszystkim przybyłym, że drzewa, lasy nadal są mało docenianym skarbem polskiej przyrody. W czasach, gdy wycinka starych drzew jest powszechna, należy jak najwięcej mówić o ich roli w utrzymaniu czystego, zdrowego powietrza. Potężne okazy istniejące dziesiątki a często i setki lat tworzą życiodajny tlen, ograniczają występowanie zabójczego smogu. Przyczyniają się do utrzymania czystego i zdrowego środowiska.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony